SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Dubbelkarott 8681620
*
nr 868 1620
Dubbelkarott
pläter, England, längd: 27
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 januari 2014
kl 19:32:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/1 23:21:34
1
100 kr
5/1 16:24:58
2
150 kr
6/1 13:08:01
3
200 kr
6/1 14:11:10
2
250 kr
6/1 14:49:19
3
300 kr
6/1 17:43:11
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dubbelkarott engelsk england europa nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Dubbelkarott
nr 868 1620
Dubbelkarott
pläter, England, längd: 27
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 januari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/1 23:21:34 | 1 | 100 kr |
5/1 16:24:58 | 2 | 150 kr |
6/1 13:08:01 | 3 | 200 kr |
6/1 14:11:10 | 2 | 250 kr |
6/1 14:49:19 | 3 | 300 kr |
6/1 17:43:11 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dubbelkarott engelsk england europa nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41